Mercedes GLB: Vše, co potřebujete vědět o tomto autě

Mercedes Glb

Představení modelu Mercedes GLB

Mercedes GLB je kompaktní SUV, které se zařazuje mezi modely GLA a GLC. Tento vůz přináší kombinaci sportovního designu a praktičnosti. Svého času byl považován za nejmenší SUV značky Mercedes-Benz, ale díky svým rozměrům a variabilitě nabízí dostatek prostoru pro cestující i jejich zavazadla. Svého času byl považován za nejmenší SUV značky Mercedes-Benz, ale díky svým rozměrům a variabilitě nabízí dostatek prostoru pro cestující i jejich zavazadla.

Design a rozměry vozu

Mercedes GLB se pyšní robustním a elegantním designem, který zaujme každého. Svého předchůdce, model GLA, překonává na délku i šířku. Rozměry vozu jsou 4634 mm na délku, 1834 mm na šířku a 1658 mm na výšku. Díky těmto rozměrům poskytuje GLB dostatek prostoru pro pohodlné cestování a zároveň je vhodný i pro městské prostředí. Navíc disponuje velkými okny, která zajišťují skvělou viditelnost jak pro řidiče, tak i pro ostatní cestující. Celkově lze říci, že design a rozměry vozu Mercedes GLB splňují očekávání moderního SUV.

Výkon a pohonné jednotky

Mercedes GLB je k dispozici s různými pohonnými jednotkami, které nabízejí skvělý výkon a efektivitu. Základní model GLB 200 je vybaven benzinovým čtyřválcem o výkonu 163 koní. Pro ty, kteří preferují dieselové motory, je zde možnost volby mezi dvěma verzemi - GLB 200d s výkonem 150 koní a GLB 220d s výkonem 190 koní. Nejvýkonnější verze je pak Mercedes-AMG GLB 35, který disponuje benzinovým motorem s výkonem až 306 koní. Všechny varianty jsou standardně vybaveny automatickou převodovkou a pohonem všech kol, což zaručuje skvělou trakci a jízdní dynamiku.

Interiér a výbava

Interiér vozu Mercedes GLB je prostorný a luxusní. Nabízí pohodlná sedadla pro až sedm cestujících, což je v této třídě unikátní. Materiály použité ve výbavě jsou prvotřídní a dotvářejí elegantní atmosféru. Palubní deska je moderní a ergonomicky navržená, s intuitivně ovladatelným infotainment systémem. K dispozici je také digitální přístrojový panel, který umožňuje personalizaci zobrazených informací. Výbava vozu je bohatá a zahrnuje například klimatizaci, vyhřívání sedadel, parkovací asistenty nebo bezdrátové nabíjení mobilních zařízení. Celkově lze říci, že interiér Mercedesu GLB splňuje vysoké nároky na komfort a luxus.

Bezpečnostní prvky a asistenční systémy

Mercedes GLB je vybaven širokou škálou bezpečnostních prvků a asistenčních systémů, které zajišťují maximální ochranu posádky. Mezi standardní bezpečnostní vybavení patří například adaptivní tempomat, aktivní brzdění s detekcí chodců, asistent udržování jízdního pruhu a asistent rozpoznávání dopravních značek. Dále je k dispozici asistent mrtvého úhlu, který upozorňuje na vozidla v blízkosti při změně jízdního pruhu. Pro zvýšení bezpečnosti při parkování slouží parkovací asistent s kamerou a senzory. Celkově lze konstatovat, že Mercedes GLB disponuje moderním bezpečnostním vybavením, které vám dává pocit jistoty a spolehlivosti na cestách.

Prostor a variabilita

Mercedes GLB nabízí velkorysý prostor a vysokou variabilitu, což ho činí ideálním vozem pro rodiny i aktivní životní styl. S délkou 4,63 metru a rozvoru 2,82 metru poskytuje dostatek místa pro pohodlné cestování a zavazadla. Díky sedmi sedadlům je možné přepravit až sedm pasažérů nebo využít více místa pro náklad. Sklopením zadních sedadel se zvětší objem zavazadlového prostoru na impresivních 570 litrů, který lze dále zvětšit na 1 805 litrů. Variabilita ještě vzroste pomocí volitelného paketu Easy-Pack, který umožňuje elektrické sklopení zadních sedadel jednoduchým stiskem tlačítka. Mercedes GLB tak splňuje potřeby každodenního života s maximálním komfortem a praktičností.

Jízdní vlastnosti a komfort

Mercedes GLB se pyšní skvělými jízdními vlastnostmi a vysokým komfortem. Díky pokročilému podvozku a preciznímu řízení je jízda s tímto vozem opravdovým potěšením. GLB zvládá jak městské ulice, tak i delší cesty na dálnici s lehkostí a stabilitou. Při jízdě po nerovnostech dokáže dobře tlumit nárazy, což přispívá k pohodlnému a klidnému prostředí uvnitř vozu. Kromě toho nabízí Mercedes GLB také různé režimy jízdy, které umožňují přizpůsobit si nastavení podvozku dle osobních preferencí. Celkově lze říci, že jízdní vlastnosti a komfort Mercedesu GLB jsou na velmi vysoké úrovni, což ocení každý řidič.

Ceny a dostupnost

Mercedes GLB je k dispozici ve třech základních výbavách: Style, Progressive a AMG Line. Ceny začínají na 1 100 000 Kč pro základní verzi s benzinovým motorem a manuální převodovkou. Nejvyšší cenová hladina pak dosahuje až 1 800 000 Kč pro nejvybavenější verzi s dieselovým motorem a automatickou převodovkou.

Dostupnost modelu Mercedes GLB je velmi dobrá, protože automobilka se snaží uspokojit poptávku zákazníků. Vozy jsou k dispozici u autorizovaných prodejců po celé České republice. Navíc, Mercedes nabízí různé financovací možnosti, které umožňují snadnější pořízení tohoto skvělého vozu.

Celkově lze říci, že Mercedes GLB nabízí vynikající poměr cena/výkon a je dostupný širokému spektru zákazníků. Svého majitele potěší nejen svým moderním designem a prostorným interiérem, ale také skvělými jízdními vlastnostmi a bezpečnostními prvky.

Závěrem lze říci, že Mercedes GLB je skvělým přírůstkem do rodiny SUV vozů této značky. Nabízí moderní design, prostorný interiér a vynikající jízdní vlastnosti. Pohonné jednotky jsou dostatečně výkonné a zároveň ekonomické. Výbava vozu je bohatá a obsahuje mnoho bezpečnostních prvků a asistenčních systémů. Variabilita prostoru je dalším velkým plusem tohoto modelu. Cena za tento automobil se pohybuje ve střední třídě, což ho činí dostupným pro širší spektrum zákazníků. Celkově lze říci, že Mercedes GLB splňuje očekávání a nabízí skvělou kombinaci stylu, komfortu a funkčnosti.

Publikováno: 15. 11. 2023

Kategorie: auta

Autor: Petr Vosátka

Tagy: mercedes glb | auta