Peugeot 508 GT: Francouzský šarm s dravou duší

Peugeot 508 Gt

Sportovní elegance Peugeot 508 GT

Peugeot 508 GT je vrchol elegance a sportovního ducha. Jeho dynamický design s ostrými liniemi a nízkým profilem dává jasně najevo, že nejde o žádného pecivála. Agresivní maska chladiče s chromovanými detaily a Full LED světlomety s typickým "lvím pohledem" dodávají vozu sebevědomý výraz. Interiér je stejně působivý jako exteriér. Prémiové materiály, sportovní sedadla a kompaktní volant s chromovanými prvky vytváří atmosféru luxusu a exkluzivity. Peugeot i-Cockpit s digitálním přístrojovým štítem a velkým dotykovým displejem infotainmentu zaručuje intuitivní a moderní uživatelský zážitek.

Výkonný motor a jízdní dynamika

Srdcem vozu je výkonný motor, který se pyšní impozantním výkonem a točivým momentem. Díky preciznímu naladění podvozku a citlivému řízení se vůz chová na silnici s jistotou a agilitou. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou několika sekund, což zaručuje vzrušující zážitek z jízdy. Sportovní charakter vozu podtrhuje tuhé odpružení a nízkoprofilové pneumatiky, které zajišťují perfektní kontakt s vozovkou. Přes svůj dynamický charakter si vůz zachovává komfortní jízdní vlastnosti i na delších trasách.

Luxusní interiér a moderní technologie

V dnešní době se luxusní interiér neobejde bez moderních technologií. Inteligentní domácnosti s hlasovým ovládáním, špičkové audiovizuální systémy a nejnovější domácí spotřebiče jsou jen špičkou ledovce. Luxusní interiéry se vyznačují použitím prvotřídních materiálů, jako je mramor, dřevo a kůže, a důrazem na detail. Minimalistický design s čistými liniemi a funkčními prvky je stále populárnější. Moderní technologie ale nejsou jen o praktičnosti, ale i o pohodlí a zábavě. Velkoformátové televize s vysokým rozlišením, prostorový zvuk a herní konzole nejnovější generace promění váš obývací pokoj v domácí kino.

Bezpečnostní prvky a asistenční systémy

Moderní auta jsou doslova nabitá bezpečnostními prvky a asistenčními systémy, které nám pomáhají v každodenním provozu. Mezi základní bezpečnostní prvky patří airbagy, ABS, ESP, asistent rozjezdu do kopce a systém kontroly tlaku v pneumatikách. Tyto systémy jsou dnes standardem ve většině vozů a výrazně přispívají k ochraně posádky v případě nehody.

Asistenční systémy jdou ještě o krok dál a aktivně pomáhají předcházet nehodám. Patří sem například adaptivní tempomat, který udržuje bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla, systém hlídání jízdních pruhů, který nás upozorní, pokud nevědomky opustíme svůj pruh, a systém nouzového brzdění, který dokáže automaticky zastavit vůz v případě hrozící kolize.

Cena a dostupnost Peugeot 508 GT

Peugeot 508 GT je k dispozici v České republice za cenu začínající na 1 150 000 Kč. Za tuto cenu získáte vůz s benzínovým motorem o výkonu 225 koní a automatickou převodovkou. Pokud toužíte po dieselovém motoru, připravte si alespoň 1 200 000 Kč. Vrcholná verze GT Pack s benzínovým motorem o výkonu 225 koní a bohatou výbavou startuje na ceně 1 300 000 Kč. Dostupnost vozu se liší dle motorizace a výbavy. Objednaný vůz je obvykle dodán do 3 měsíců, ale v některých případech se může dodací lhůta prodloužit.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: auta

Autor: Petr Vosátka

Tagy: peugeot 508 gt | model automobilu