Tenere 700 - Nový král dobrodružství na dvou kolech!

Tenere 700

Úvod do světa motocyklu Tenere 700

Motocykl Tenere 700 je značka, která v posledních letech nabrala na oblibě. Své fanoušky si získala nejen svým působivým vzhledem, ale také svými výkonnými technologiemi a schopnostmi přizpůsobit se různorodým terénům. Spojení odolnosti, spolehlivosti a unikátního designu jsou klíčové vlastnosti, díky kterým se stal Tenere 700 jedním z nejoblíbenějších motocyklů na trhu. Připojte se k nám a objevte s námi svět motocyklů jako nikdy předtím!

Historie značky Yamaha

Historie značky Yamaha sahá až do roku 1887, kdy byla založena jako výrobce hudebních nástrojů. Postupem času se však společnost rozšířila na výrobu motocyklů a představila mnoho kultovních modelů, mezi něž patří i Tenere 700.

Tenere 700 se poprvé objevil na trhu v roce 2019 a okamžitě si získal fanoušky díky své univerzálnosti a schopnosti překonat jakékoli terény. Tento motocykl je inspirován klasickým modelem XTZ750 Super Tenere, který byl vyvinut pro účast na slavném Dakarském rallye.

Od té doby se Tenere 700 stala jednou z nejoblíbenějších enduro motorcek na světě. Je vybavena silným dvouválcovým agregátem s objemem 689 cm3, který poskytuje dostatek výkonu i pro náročné cesty. Díky lehké konstrukci a skvělému podvozku je Tenere 700 také velmi ovladatelná a pohodlná pro dlouhé jízdy.

Celkově lze říci, že Tenere 700 dokázala navázat na úspěšnou historii značky Yamaha a nabídnout ještě více inovací a vylepšení. Je to dokonalá motocyklová volba pro každého nadšence enduro jízdy, který hledá dokonalou kombinaci výkonu, univerzálnosti a komfortu.

Vývoj modelu Tenere

Vývoj modelu Tenere zahrnuje dlouhou historii inovací a zdokonalení. Tento motocykl se stal legendou mezi dobrodruhy a cestovateli, kteří ho využívají pro své náročné expedice. Od prvních modelů až po současnou verzi Tenere 700 byly přidávány nové prvky a technologie, které umožnily tento motocykl ještě lépe zvládnout extrémní terény. Přestože se v průběhu vývoje objevily nové trendy a konkurenční značky, je Tenere stále jedním z nejvyhledávanějších motocyklů své třídy.

Technické specifikace

Zde jsou technické specifikace motocyklu Tenere 700:

- Pohonná jednotka: dvouválcový řadový motor o objemu 689 cm³

- Výkon: 54 kW (73,4 k) při 9 000 ot./min

- Kroutící moment: 68 N.m při 6 500 ot./min

- Převodovka: šestistupňová, sekundární ozubené kolo řetězem

- Podvozek: rámová konstrukce z oceli, odpružení přední vidlicí o průměru 43 mm a zadní jednostrannou kyvnou vidlicí s centrálním tlumičem TLW10; zdvihy odpružení u obou kol jsou shodné – 210 mm

- Brzdy: dvě kotoučové brzdy hydraulicky působící na přední kolo (o průměru disku 282 mm) a jedna na zadní (245 mm)

- Hmotnost: suchá hmotnost činí pouhých 204 kg (včetně paliva, oleje a provozuschopných součástek je to cca.250 kg)

- Kapacita nádrže: 16 litrů

Toto jsou technické parametry, které dělají z Tenere 700 skvělého společníka pro off-roadové dobrodružství i pro jízdu po silnicích.

Jízdní vlastnosti

Jízdní vlastnosti Tenere 700 – prozkoumejte, jak se tento motocykl dokáže vyrovnat s různými terény a podmínkami na cestách. Od horských údolí po městské ulice, Tenere 700 nabízí plynulou a spolehlivou jízdu. S unikátním odpružením a ergonomickým designem, je to perfektní stroj jak pro dlouhé silniční trasy tak i pro dobrodružné off-roadové expedice.

Testování a recenze

Pokud hledáte kvalitního společníka pro vaše dobrodružné cesty, motocykl Tenere 700 je tím správným volbou. Abychom vám pomohli vybrat nejlepší řešení pro vaše potřeby, provádíme testování a recenze tohoto skvělého stroje. Přinášíme vám podrobné informace o jeho designu, výkonu, bezpečnosti a dalších klíčových faktorech, které byste měli vzít v úvahu při rozhodování o nákupu motocyklu. Důkladně jsme zkoumali jeho funkce a schopnosti a shrnuli jsme pro vás naše poznatky do ucelených recenzí, které vám pomohou rozhodnout se pro ideální stroj pro vaši cestu.

Konkurence na trhu

Konkurence na trhu motocyklů je velmi silná, ale nový model "tenere 700" dokáže obstát v boji s největšími soupeři. S jeho robustním designem, vysokou výkonností a pohodlnou ergonomií si zaslouží pozornost jak ze strany off-roadových nadšenců, tak i běžných motoristů hledajících spolehlivý stroj pro cestování po náročném terénu. Jako jeden z nejvybavenějších motocyklů své třídy disponuje tenere 700 moderními technologiemi, které umožňují bezpečnou jízdu i v extrémních podmínkách. Užijte si naplno své dobrodružství na tenere 700!

Cena a dostupnost

"Cena a dostupnost Tenere 700 - Získejte svůj vysněný motocykl za přijatelnou cenu a s dostupností v České republice. Nenechte si ujít příležitost prozkoumat krásy našeho kraje na této vzrušující mašině. S Tenere 700 máte zajištěno skvělé výkony a spolehlivost, která je nepostradatelná pro dobrodružné výpravy. Vyberte si svůj model a vydejte se na cestu za dobrodružstvím!"

Závěr k tématu Tenere 700 - zde je shrnutí všech důležitých informací o tomto motocyklu. Vyznačuje se robustním designem a výkonem, který umožňuje pohodlnou jízdu jak na silnici, tak i v terénu. Z technologického hlediska nabízí moderní prvky, které zajišťují bezpečnost a komfort při řízení. Celkově je Tenere 700 skvělou volbou pro ty, kteří hledají spolehlivý motocykl s vysokou výkonností a pohodlností jízdy na jakémkoliv povrchu.

Publikováno: 05. 04. 2023

Kategorie: doprava

Autor: Pavel Vlček

Tagy: tenere 700 | motocykl