Volkswagen Crafter: Dodávka, která nezklame

Volkswagen Crafter

Volkswagen Crafter: Spolehlivý pracant

Volkswagen Crafter je dodávka, která si získala pověst odolného a spolehlivého pracovního nástroje. Nabízí širokou škálu konfigurací karoserie a motorizací, od skříňových dodávek po valníky a minibusy. Crafter pohání úsporné, ale výkonné dieselové motory TDI, které poskytují dostatek síly pro každodenní pracovní nasazení. Interiér je navržen s ohledem na praktičnost a pohodlí řidiče. Moderní technologie, jako je adaptivní tempomat a asistent pro udržování v jízdním pruhu, zvyšují bezpečnost a usnadňují řízení. Díky své všestrannosti, spolehlivosti a dostupnosti náhradních dílů je Volkswagen Crafter oblíbenou volbou pro firmy i živnostníky.

Historie modelu Crafter

Model Crafter se poprvé objevil na trhu v roce 2006 jako nástupce legendárního Volkswagenu LT. První generace, vyráběná ve spolupráci s Mercedesem-Benz, se stala populární volbou pro živnostníky a firmy díky své spolehlivosti a prostornosti. V roce 2016 Volkswagen představil druhou generaci Crafteru, tentokrát vyvinutou a vyráběnou kompletně vlastními silami. Nový Crafter se pyšnil moderním designem, širokou škálou motorizací a inovativními technologiemi, čímž se etabloval jako prémiový užitkový vůz. Vedle klasických verzí dodávky a valníku se Crafter nabízí také s různými nástavbami, jako jsou chladírenské vozy, skříňové vozy a minibusy.

Motory a výbavy pro každého

Ať už hledáte auto do města, na dlouhé cesty nebo do lehčího terénu, nabídka motorizací a výbav vás nezklame. Benzínové motory uspokojí řidiče preferující dynamiku a nižší provozní náklady, zatímco dieselové agregáty potěší úsporností na delších trasách. Pro ekologicky smýšlející je tu i možnost hybridního pohonu, který kombinuje spalovací motor s elektromotorem.

Výbavové stupně uspokojí i ty nejnáročnější. Základní verze nabízí vše potřebné pro komfortní jízdu, jako je klimatizace, rádio s Bluetooth a elektrické ovládání oken. Vyšší stupně výbavy pak přidávají prvky jako navigace, parkovací senzory, vyhřívaná sedadla nebo adaptivní tempomat. Bezpečnost je samozřejmostí, a tak ve všech verzích najdete sadu airbagů, stabilizační systém a asistenta pro rozjezd do kopce.

Prostor a praktičnost na prvním místě

Při výběru auta hraje pro mnoho z nás klíčovou roli prostornost a praktičnost. Nikdo nechce být při cestách stísněný a nepohodlný, zvlášť pokud se vydáváme na delší trasy s rodinou nebo přáteli. Naštěstí na trhu existuje řada vozů, které kladou důraz na komfort a dostatek místa pro všechny pasažéry i jejich zavazadla.

Při hodnocení prostornosti se zaměřujeme nejen na prostor pro nohy a hlavu na předních i zadních sedadlech, ale také na šířku kabiny a objem zavazadlového prostoru. Důležitá je i variabilita interiéru - možnost sklápění sedadel, přítomnost úložných prostor a schránek. Praktické detaily, jako jsou háčky na tašky, držáky nápojů nebo stolky na zadní straně předních sedadel, dokáží zpříjemnit cestování všem.

Bezpečnost a jízdní vlastnosti

Bezpečnost je u moderních aut samozřejmostí a tento model není výjimkou. Nabízí širokou škálu asistenčních systémů, které pomáhají předcházet nehodám a chrání posádku v případě kolize. Mezi ně patří například systém nouzového brzdění, adaptivní tempomat, asistent pro udržování v jízdním pruhu nebo systém sledování mrtvého úhlu.

Jízdní vlastnosti jsou na vysoké úrovni. Auto sedí na silnici jako přikované, ať už jedete po dálnici nebo klikaté okresce. Řízení je přesné a dává řidiči pocit jistoty a kontroly nad vozem. Podvozek je naladěn spíše komfortně, ale zároveň si zachovává dostatek tuhosti pro sportovnější jízdu.

Ceny a dostupnost na trhu

Ceny se liší v závislosti na prodejci, konfiguraci a dostupných slevách. Doporučujeme porovnat ceny u různých prodejců před nákupem, abyste našli nejvýhodnější nabídku. Sledujte také sezónní výprodeje a slevové akce, které vám mohou ušetřit nemalé peníze. Dostupnost na trhu se může lišit v závislosti na modelu a konfiguraci. Některé modely mohou být skladem ihned k odeslání, zatímco na jiné si budete muset počkat. Před objednáním si ověřte dostupnost u prodejce.

Konkurence a alternativy k Crafteru

Volkswagen Crafter si na trhu s velkými dodávkami buduje silnou pozici, ale konkurence nespí. Mezi jeho největší rivaly patří Ford Transit, stálice s širokou škálou variant a motorizací. Další těžkou váhou je Renault Master, známý svým komfortem a spolehlivými motory. Do hry vstupuje i Iveco Daily, které boduje robustností a širokou nabídkou nástaveb. Pro náročné je tu Mercedes-Benz Sprinter, synonymum pro kvalitu a pokročilé technologie.

Alternativou k tradičním spalovacím motorům je elektrický pohon. Volkswagen e-Crafter je jedním z průkopníků, ale konkurenti ho dotahují. Například Ford E-Transit nabízí srovnatelný dojezd a užitečnou hmotnost.

Publikováno: 03. 07. 2024

Kategorie: auta

Autor: Pavel Vlček

Tagy: volkswagen crafter | dodávkový automobil značky volkswagen