VW Golf 4 1.9 TDI: Nezkrotná síla a elegance na čtyřech kolech

Vw Golf 4 1.9 Tdi

Vítáme vás v našem článku zaměřeném na automobil Volkswagen Golf 4 1.9 TDI. Tento automobil patří mezi stěžejní modely značky Volkswagen a díky svým technickým parametrům se těší velké oblibě u řidičů po celém světě. V následujících odstavcích se budeme více detailně věnovat jeho vlastnostem a schopnostem, které ho staví do čela svých konkurentů.

Historie modelu VW Golf 4

VW Golf 4 je jedním z nejpopulárnějších modelů automobilky Volkswagen, který se vyráběl v letech 1997 až 2003. Tento model byl navržen jako nástupce úspěšného VW Golf 3 a přinesl mnoho inovací a vylepšení. Mezi klíčové prvky v této verzi patří především nový design karoserie, zlepšená ergonomie interiéru a širší nabídka motorů.

Motorizace tohoto modelu byla rozmanitá, ale jeden z nejoblíbenějších byl bezesporu 1.9 TDI dieselový motor, který byl velmi spolehlivý a nabízel solidní výkon s nízkou spotřebou paliva. Kromě toho měly vozy Golf 4 řadu bezpečnostních funkcí, jako jsou například airbagy pro řidiče a spolujezdce nebo ABS brzdy.

Historie VW Golf 4 ukazuje, že tento automobil si zasloužil své místo na trhu díky své kvalitě a technologickému pokroku. V současnosti je stále oblíben mezi fanoušky značky Volkswagen i mezi majiteli starších aut.

Technické specifikace - motor

Technické specifikace motoru vozu VW Golf 4 1.9 TDI jsou následující:

- Objem motoru: 1896 ccm

- Výkon: 74 kW při 4000 ot./min.

- Točivý moment: 240 Nm při 1800 ot./min.

- Spotřeba paliva město/obec: 7,3 l/100 km

- Spotřeba paliva mimo obec/město: 4,6 l/100 km

- Kombinovaná spotřeba paliva: 5,5 l/100 km

- Pohon: přední

- Počet válců: 4

Motor této verze Golfu je vysokoprůtokový turbodiesel s přímým vstřikováním paliva a modulací tlaku podle zátěže. Díky tomu má velmi dobré jízdní vlastnosti a nízkou spotřebu paliva.

Technické specifikace - výkon a spotřeba

Volkswagen Golf 4 1.9 TDI patří mezi oblíbené vozy na trhu s použitými vozy. Co se týče technických specifikací, tento automobil disponuje vysokým výkonem a úspornou spotřebou paliva. Konkrétně jde o 74 kW (101 hp) a průměrnou spotřebu 5,0 - 5,5 l / 100 km. Díky tomu je VW Golf 4 ideálním volbou nejen pro každodenní jízdu do práce či školy, ale také pro delší cesty po silnicích i dálnicích bez nutnosti častého tankování.

Design a vzhled

Design a vzhled jsou důležitými faktory při rozhodování o tom, které auto si zakoupit. V případě VW Golf 4 1.9 TDI si můžeme vychutnat skvělou kombinaci elegantního střihu karoserie s moderním zpracováním detailů. Vozy této řady jsou známé pro svůj sportovní vzhled se zaoblenými tvary, což dodává celému autu charisma a dynamiku. Interiér vozu je také velmi dobře designován s prvotřídním zpracováním a ergonomickým uspořádáním, což poskytuje nejen komfort ale i bezpečnost za jízdy. Celkově lze říci, že design a vzhled VW Golf 4 1.9 TDI zaujme každého motoristu, kdo hledá elegantní a sportovně vyhlížející auto s moderním vzhledem a kvalitou provedení.

Vybavení a interiér

Vybavení a interiér vozu VW Golf 4 1.9 TDI lze charakterizovat jako moderní a funkční. Mezi základní prvky patří například ergonomicky tvarovaná sedadla s nastavitelnými opěrkami hlavy, klimatizace, ovládání rádia na volantu či elektrické ovládání oken. Přístrojová deska je přehledná a intuitivní, umožňuje snadné ovládání všech funkcí a nabízí řidiči potřebné informace k pohodlnému řízení vozu. Kromě toho poskytuje prostorný interiér s dostatečnou úložnou kapacitou pro běžné potřeby cestujících. Celkově lze říci, že vybavení a interiér VW Golfu 4 1.9 TDI odpovídají požadavkům moderního automobilu a zajišťují přiměřený komfort při jeho používání.

Jízdní vlastnosti a komfort

Automobil VW Golf 4 1.9 TDI je znám svými vynikajícími jízdními vlastnostmi a komfortem. Díky svému podvozku a řízení se jedná o stabilní vozidlo s dobrým odhlučněním kabiny, které dokáže snadno pohltit nerovnosti na silnici. Kromě toho poskytuje prostornou a pohodlnou kabinu, ve které se cestující budou cítit příjemně i při delších jízdách. Celkově je tedy VW Golf 4 1.9 TDI skvělou volbou pro ty, kteří ocení komfort a spolehlivost při každodenním používání automobilu.

Bezpečnostní prvky

V souvislosti s automobilovým modelem VW Golf 4 1.9 TDI bychom měli zmínit také bezpečnostní prvky, které tuto vozidlo chrání a zajišťují bezpečnost jeho posádky i ostatních účastníků silničního provozu. Jednou z nejdůležitějších součástí jsou samozřejmě airbagy pro řidiče a spolujezdce, které při nehodě minimalizují riziko vážného zranění hlavy a hrudníku.

Další důležitou ochrannou součástí je například brzdový asistent, který pomáhá regulovat brzdnou sílu v případě neočekávaných situací a tak minimalizuje riziko kolize s ostatními vozidly či překážkami na cestě. Důležité jsou také systémy jako kontrola stability (ESP) a blokování diferenciálu (EDS), které zajišťují stabilitu vozidla za všech podmínek a snižují riziko smyku či kotrmelce.

V neposlední řadě nelze opomenout ani prvky jako bezpečnostní pásy všech sedadel, dětská sedačka pro malé cestující nebo ostranitelný tahák volantu pro snížení zranění v případě nehody. Všechny tyto prvky přispívají k celkovému pocitu bezpečí a zvyšují ochranu posádky vozidla VW Golf 4 1.9 TDI.

Cena a dostupnost na trhu

Cena a dostupnost na trhu jsou klíčové faktory při výběru nového automobilu. Pokud zvažujete nákup VW Golf 4 1.9 TDI, je důležité mít na paměti, že se jedná o středně velký rodinný vůz s dieselovým motorem. Na českém trhu se dají najít jak nové, tak i použité kusy této verze vozu v různých cenových relacích. Záleží samozřejmě na konkrétním stavu vozidel a jejich vybavení. Přesto lze říct, že cena za použitý VW Golf 4 1.9 TDI se pohybuje v rozmezí od 50 tisíc do 200 tisíc korun. Nové vozy této série již nejsou v nabídce, nicméně lze nalézt obdobné modely z aktuální produkce Volkswagen Group. Celkově lze říct, že VW Golf 4 1.9 TDI se drží své ceny a je stále oblíbenou volbou mezi motoristy hledajícími spolehlivost a praktičnost ve střední třídě aut.

Při závěru můžeme říci, že Volkswagen Golf 4 1.9 TDI se stal jedním z nejpopulárnějších automobilů na trhu. Jeho spolehlivost, nízká spotřeba paliva a pohodlnost přispěly k jeho oblíbenosti mezi řidiči po celém světě. I když byl výroba ukončena v roce 2006, stále je možné ho najít na silnicích a jeho vlastníci si ho pochvalují jako spolehlivé a praktické vozidlo. Pokud hledáte automobil, který splňuje tyto kritéria, VW Golf 4 TDI může být dobrou volbou pro vás.

Publikováno: 24. 10. 2023

Kategorie: automobily

Autor: Petr Vosátka

Tagy: vw golf 4 1.9 tdi | automobil