Zetor 7711: Legendární traktor, který zanechává stopu v dopravě

Zetor 7711

Vítáme vás u článku o traktoru Zetor 7711. Tento legendární traktor je mezi zemědělci velmi populární a oblíbený díky své spolehlivosti a vysokému výkonu. V našem článku se podrobněji podíváme na jeho technické parametry, historii a použití v praxi. Pokud jste majitelem tohoto traktoru nebo váháte s jeho pořízením, určitě si přečtěte tento článek a získejte více informací o této skvělé mašině.

Historie značky Zetor

Historie značky Zetor sahá až do roku 1946, kdy byla v Brně založena společnost Zbrojovka Brno a začala se zabývat výrobou traktorů. První modely nesly název Z25 a Z26 a byly určeny pro potřeby zemědělských družstev. V roce 1960 se společnost přejmenovala na Zetor Brno, což souviselo s exportem traktorů do zahraničí. Traktory značky Zetor si rychle získaly popularitu díky své spolehlivosti, jednoduchosti a vysokému výkonu.

Model 7711 přišel na trh v roce 1985 jako modernizovaná verze oblíbeného modelu Zetor Crystal. Vylepšení se týkala zejména motoru, který měl vyšší výkon než předchozí modely. Navíc měl tento traktor kabinu s lepším komfortem pro řidiče, což zlepšilo celkovou ergonomii práce s ním. Traktor Zetor 7711 byl velmi úspěšný a stal se jedním z nejoblíbenějších modelů této české značky.

Dnes je traktorova řada stále velmi populární po celém světě, zejména v zemích jako jsou Indie, Bangladéš a Jihoafrická republika. Zetor se tak stala jednou z nejvýznamnějších evropských značek traktorů s globálním dosahem.

Popis modelu Zetor 7711

Zetor 7711 je traktor vyvinutý českou firmou Zetor. Tento model byl vyráběn v letech 1972 až 1986 a je dodnes velmi oblíbený mezi zemědělci. Jeho celková síla se pohybuje kolem 72 koní, což z něj činí vhodného společníka pro práce v polních podmínkách. Traktoru dominuje robustní konstrukce s kvalitními komponenty, které jsou již po mnoho let prověřeny praktickým používáním. Navíc, traktor Zetor 7711 je vybaven moderními technologiemi, jako například hydrostatickou převodovkou, která umožňuje snadné ovládání i při dlouhodobém používání. Celkově je tento neotřelý stroj ideálním řešením pro každého majitele pole chtějícího si ulehčit práci a zvýšit produktivitu svého hospodaření.

Technické parametry

Traktor Zetor 7711 je vybaven mnoha technickými parametry, které ho řadí mezi moderní a výkonné stroje. Jeho dieselový motor s objemem 4,14 litru poskytuje výkon 70 koní při 2200 otáčkách za minutu. Traktor je osazen převodovkou se šesti rychlostními stupni vpřed a dvěma vzad, což umožňuje přesnou regulaci rychlosti a využití optimálního výkonu pro každou činnost. K tomu patří také volitelná redukce pro extrémní zatížení nebo při práci na kluzkém povrchu. Rychloupínací hydraulika dokáže navíc snadno ovládat nástavec pracovního zařízení, jako jsou např. pluhy, radlice nebo sekačky. Důležitou součástí jsou také jeho pneumatiky s velikostmi 11,2-28 vpředu a 16,9-34 vzadu pro snadné manévrování i na nerovnostech terénu.

Výhody a nevýhody traktoru Zetor 7711

Zetor 7711 je široce využívaný traktor na polích a farmách po celém světě. Má mnoho výhod, ale také několik nevýhod.

Mezi hlavní výhody patří jeho velká spolehlivost a odolnost, což znamená, že se může bez problémů vyrovnat s tvrdou prací na poli. Díky svému jednoduchému designu je také snadno udržovatelný a cenově dostupný. Další výhodou traktoru Zetor 7711 je jeho snadná ovladatelnost a dobrá viditelnost ze sedačky řidiče.

Nicméně existují také některé nevýhody spojené s tímto modelem. Například při srovnání s modernějšími modely má tento traktor nižší výkon a menší pracovní kapacitu. Také má často problém s nedostatečnou hydraulickou sílou pro náročnější práci, jako jsou například těžké pluhy.

Ve finále záleží na konkrétním úkolu a požadavcích uživatele, zda bude traktor Zetor 7711 ideálním strojem pro práci na poli, nebo zda bude potřebovat něco s větší kapacitou a výkonem.

Použití traktoru v zemědělství

Traktor Zetor 7711 je velice důležitým nástrojem v moderním zemědělství. Tento traktor se využívá ve všech fázích zemědělské produkce, ať už při orání, setí, sklizni či dopravě plodin. Díky své vysoké spolehlivosti a robustnosti se Zetor 7711 rychle stal oblíbeným traktorem mezi farmáři po celém světě. Jeho vynikající schopnost pohánět těžká zařízení a pluh umožňuje rychlé a efektivní hospodaření na poli. Zároveň je možné traktor vybavit funkcemi pro ovládání hydraulických strojů, což usnadňuje práci na farmách s velkými výhony i menšími pozemky. Bez traktoru by moderní zemědělství nemohlo být tak účinné a produktivní, jakým dnes je.

Zkušenosti uživatelů

Zkušenosti uživatelů s traktorem Zetor 7711 jsou velmi pozitivní. Většina uživatelů chválí spolehlivost traktoru, který zvládá i náročnou práci na poli. Dále je velmi pohodlný a ergonomicky navržený, což uživatelé ocení zejména při delších pracovních hodinách. Někteří uživatelé také potvrzují nízkou spotřebu paliva, což se v dnešní době stává čím dál více důležitým faktorem. Kromě toho Zetor 7711 nabízí dostatek výkonu a síly pro různé druhy prací na poli, což ho činí oblíbenou volbou pro mnoho zemědělců. Celkově lze říci, že Zetor 7711 je solidní a spolehlivý traktor, který dokáže uspokojit potřeby širokého spektra uživatelů.

Porovnání s konkurenčními modely

Když přemýšlíme o traktoru Zetor 7711, hned se nabízí otázka, jaký je jeho výkon v porovnání s konkurenčními modely. Je to správná otázka, neboť na trhu je spousta konkurence. Nicméně musím říct, že Zetor 7711 se nijak nemusí stydět a své konkurenty dokáže plně obstát. Jeho motor má výkon 75 koní a jsou k dispozici čtyři rychlosti dopředu a jedna zpáteční. Stejně tak jako ostatní modely na trhu disponuje hydraulickým zařízením pro snadnou práci s přívěsy a dalším nákladem. Zetor 7711 také díky svému robustnímu tvaru dokáže zvládnout i náročné terény a pracovní podmínky. Celkově lze říct, že tento traktor je vynikajícím zástupcem značky Zetor a stojí si rovnocenně vedle svých konkurentů v této kategorii.

Cena a dostupnost

Cena a dostupnost jsou důležitými faktory, které hrají rozhodující roli při výběru traktoru. Zetor 7711 se může pochlubit adekvátní cenou vzhledem k jeho výkonnosti a funkčnosti. Navíc je tento traktor snadno dostupný pro zemědělce, kteří hledají spolehlivé a úsporné řešení pro své potřeby. Díky vynikajícím vlastnostem jako nízká spotřeba paliva a snadná údržba, je traktor Zetor 7711 dokonalou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní stroj s dobrým poměrem cena/výkon.

Celkově lze říci, že traktor Zetor 7711 se stal velmi oblíbeným mezi zemědělci a stále je považován za spolehlivého pomocníka při práci na poli. Jeho robustnost, jednoduchost a snadná údržba jsou klíčové faktory, které přispěly ke kladnému hodnocení uživatelů. Navzdory tomu, že se jedná o traktor starší generace, stále dokáže obstát v konkurenci modernějších strojů a plně splňuje požadavky mnoha současných zemědělců. Pro ty, kteří hledají spolehlivého pomocníka do svého zemědělského hospodářství, může být traktor Zetor 7711 tou správnou volbou.

Publikováno: 09. 10. 2023

Kategorie: doprava

Autor: Petr Vosátka

Tagy: zetor 7711 | traktor zetor 7711