Jawa 350 - legendární motocykl znovu na silnici: Historie, novinky a dojmy z jízdy

Jawa 350

Rád(a) Vám přináším úvod k tématu "jawa 350" - téměř kultovnímu motocyklu značky Jawa, který se těší stálé oblibě mezi nadšenci nejen v České republice, ale i po celém světě. Připravte se na to, že budete procházet historií a současností tohoto jedinečného stroje a dozvíte se o jeho technických parametrech, designu a dalších zajímavostech.

Historie značky Jawa

Historie značky Jawa sahá až do roku 1929, kdy byla společnost založena v Československu. V průběhu let se stala jedním z nejvýznamnějších výrobců motocyklů na světě a její modely se staly legendami mezi motocyklovými nadšenci. Mezi nejslavnější patří samozřejmě Jawa 350, která se vyráběla od roku 1954 až do roku 1992.

Jawa 350 se stala populární díky své jednoduché konstrukci, spolehlivosti a dostupnosti. Byla používána jak pro osobní dopravu, tak i jako pracovní stroj. Motor s obsahem 350 cm3 poskytoval dostatek výkonu pro jízdu po silnicích i terénu.

V roce 1962 byl představen model s označením Jawa Californian, který se stal prvním motocyklem značky s moderním designem. V dalších letech následovalo mnoho dalších inovací a technologických pokroků.

Dnes je Jawa nejen symbolem českého motocyklového průmyslu, ale také oblíbenou značkou mezi sběrateli historických motocyklů.

Vývoj motocyklu Jawa 350

Vývoj motocyklu Jawa 350 je velmi zajímavým tématem pro milovníky motorek. Od prvního modelu, který spatřil světlo světa v roce 1954, se tato legenda našich silnic neustále vyvíjela a zdokonalovala. Věrní fanoušci značky Jawa si po celou dobu udrželi svou oddanost a touhu po vlastnictví jedinečného stroje, který jim poskytuje nejen spolehlivost, ale také pocit nezávislosti a svobody na cestách. Dnes je Jawa 350 oblíbená jak mezi staršími generacemi, tak i mezi mladými nadšenci klasických motorek. Je to stále živá legenda s velkým potenciálem do budoucna.

Technické parametry Jawa 350

Pro zájemce o motocykly značky Jawa jsou technické parametry důležitým faktorem při výběru. Zde uvádíme hlavní technické parametry modelů Jawa 350:

- Výkon: 18 koní

- Zdvihový objem: 343 cm3

- Převodovka: pětistupňová

- Hmotnost: 145 kg

- Maximální rychlost: 120 km/h

Tyto informace jsou užitečné nejen při výběru motocyklu, ale i při jeho údržbě a správném používání.

Design a vzhled Jawa 350

Pokud hledáte skvěle vypadající motocykl, s elegantním a klasickým designem, pak je Jawa 350 pro vás tou pravou volbou. Při tvorbě designu jsme se zaměřili na zachování všech charakteristických prvků tohoto kultovního motocyklu značky Jawa, nicméně jsme mu přidali moderní prvky, které ho činí ještě úžasnějším. Výsledkem je jedinečný a nezapomenutelný vzhled motocyklu Jawa 350, který osloví všechny nadšence této legendární značky.

Jízdní zkušenosti s Jawou 350

Pokud hledáte jedinečný motocykl, který vás bude vozit pohodlně a bez problémů, Jawu 350 byste měli zvážit. Nejenže je to klasická krása na silnici, ale také nabízí skvělé jízdní vlastnosti, které uspokojí každého motocyklového nadšence. Zde jsou některé z mnoha pozitivních zkušeností s tímto motocyklem: stabilní rám pro bezpečnou jízdu, spolehlivý motor pro snadné řízení a dobrý výkon na silnici i v terénu. Nebojte se vyrazit na svou další dobrodružnou cestu s Jawou 350!

Porovnání s konkurenčními motocykly

Pokud hledáte motocykl značky Jawa 350, možná se zajímáte o to, jak se tento model porovná s konkurenčními motocykly. Nejenomže je Jawa 350 vynikajícím modelem pro jízdu po silnicích, ale také nabízí mnoho funkcí a vlastností, které ji odlišují od ostatních motocyklů na trhu. Pokud chcete být s motorkou spokojeni a vybrat si ze širokého spektra možností, neměli byste přehlédnout též porovnání s konkurencí.

Cena a dostupnost Jawa 350

"Cena a dostupnost Jawa 350" jsou důležitými faktory pro všechny zájemce o tento kultovní motocykl. Jawa 350 je cenově dostupný motocykl, který si mohou dovolit řidiči s různým rozpočtem. Cena se liší podle modelu a výbavy, ale obecně platí, že Jawa 350 nabízí skvělé vlastnosti za velmi přijatelnou cenu. Vzhledem k tomu, že Jawa je oblíbeným modelem u lidí po celém světě, je její dostupnost velmi dobrá - lze ji najít ve specializovaných prodejnách i na internetu. Nezáleží tedy na tom, zda jste začínajícím motorkářem nebo zkušeným profesionálem – Jawa 350 je cenově dostupná volba s širokou dostupností.

Závěr a hodnocení Jawa 350

Po posledních testováních lze závěrem říci, že motocykl Jawa 350 je skvělou volbou pro všechny milovníky motocyklů. Pohotovostní hmotnost a výkonný motor zajistí bezproblémovou jízdu i na delší trasy. Kvalita zpracování a použité materiály garantují dlouhou životnost a spolehlivost motocyklu. Zkrátka, Jawa 350 nabízí komfort a radost z jízdy za přijatelnou cenu. Doporučujeme vyzkoušet!

Publikováno: 02. 06. 2023

Kategorie: doprava

Autor: Terezie Kociánová

Tagy: jawa 350 | motocykl značky jawa